סיפורי סקס

זקפות: מה שאתה צריך לדעת

זקפות: מה שאתה צריך לדעת על הפיזיולוגיה הגברית

בעבודה דרך הפיזיולוגיה המסובכת של זכר זקוף, כולנו יכולים להסכים – גברים יכולים להיות אובייקטים של מסתורין. במיוחד כשמדובר בביולוגיה שמאחורי העוררות הגברית הפיזית וסיבת הקיום הנובעת ממנה: הזקפה. אנשים רבים שמעו על זקפה ואולי יש להם מושג כללי על מה זה אומר, אבל לעתים קרובות לא מבינים לגמרי את הרכב, מטרה, ואת כל התהליך הכרוך בזקפה. כדי לקבל הבנה טובה יותר של פונקציות, המשיכו לקרוא כדי להגיע לתחתית (לא משחק מילים מכוון) של מהן זקפות גבריות, כיצד הן עובדות, מדוע הן מתרחשות ועוד דברים ראויים שקשורים לביולוגיה מסתורית זו.

מה המשמעות של זקפה?

זקפה היא סימן חיצוני לעוררות מינית בגוף הגבר והיא מתוארת בצורה הטובה ביותר כהתקשות הפין עקב הפעלה מוגברת של זרימת הדם. ייתכן ששמעתם מונחי סלנג נזרקים כמו "עץ" או משפטים תיאוריים כמו "הוא עומד בתשומת לב", שניהם רמיזות קומיות למצב גופו של גבר המגורה ומוכן לפעילות מינית. למרות שזקפה תתרחש בדרך כלל בציפייה, או במהלך, מגע מיני עם אדם אחר, זה יכול לקרות בכל עת, ללא קשר לנסיבות או נוכחות של אחרים. לכן, באופן מקומי, זקפה כשלעצמה היא דבר טוב, ונורמלי כאשר מתאים.

מה גורם לזקפה?

הפיזיולוגיה מאחורי הזקפה היא מורכבת ואינטגרטיבית כאחד. המקור הבסיסי ביותר שלה עשוי להימצא במוח, והוא מופעל על ידי חשיבה על משהו מיני, במודע או שלא במודע. זה משחרר את ההורמון דופמין, אשר מעבד הנאה ומוטיבציה, שבו עוררות פיזית היא צורה משולבת של הנאה ומוטיבציה. זה מעורר את מערכת העצבים בפין לשחרר תחמוצת החנקן, אשר פועל כמו מרחיב כלי דם, או במקרה זה, מאפשר לכלי הדם בפין להתרחב ולהתמלא בדם, ובכך לגרום לזקפה.

ישנם גורמים רבים אחרים אשר התגלו כקשורים להפעלת פין זקוף, כולל מצב רגשי, הורמונים, מצב נפשי, תרופות שונות ומצבים רפואיים בסיסיים. התנאים והגורמים המעורבים בהקמה לא יידונו במאמר זה, שכן זה ידרוש מאמר משלו לחלוטין. עם זאת, יש לציין כי למרות זקפה נתפסת בדרך כלל כמשהו שנגרם על ידי הנאה ומוטיבציה, אם אחד נאבק רגשית, זה יכול להיות קשה לקבל או לשמור על זקפה.
אינדקס מומלץ – בחורה בצפון

סוגי זקפות

כאשר אחד מתעורר, זה נפוץ לחוות שני סוגים של זקפות: פסיכוגני רפלקסוגני.

זקפות פסיכוגניות – אלו נובעות ממקורות פסיכולוגיים, רגשות, פנטזיות וכו '. בדרך כלל, הגורם הפסיכולוגי הרלוונטי ביותר נוגע לרצון לקיים יחסי מין.

זקפות רפלקסוגניות – זקפה מסוג זה מופעלת באופן רפלקסיבי באמצעות מגע פיזי לפין. מגע זה כולל גירוי, הנאה, ויכול לכלול גם צורות שונות של מגע מיני או אפילו שפשוף יבש.

אנשים מסוימים עשויים לחוות שילוב של מקורות פסיכולוגיים ופיזיים אשר לאחר מכן יחד לגרום לזקפה.

הפרעות זקפה ותפקוד לקוי

למרות שבדרך כלל נתפסת כתופעה נורמלית, אפילו צפויה, תפקוד לקוי של זיקפה (ED) היא ההפרעה המינית הגברית הנפוצה ביותר ויכולה להיות כרונית או חריפה. ED כרוני הוא בדרך כלל תוצאה של תנאים מתמשכים או בעיות בריאותיות אשר עשויים להזדקק להערכה רפואית כדי לאבחן ולטפל בבעיה. ED חריף נגרם בדרך כלל על ידי שחרור לא תקין של תחמוצת החנקן, תגובה לקויה של כלי הדם, או זרימת דם מופחתת לפין. ED חריף קשור בדרך כלל ללחץ פיזי, שינה לקויה או לחץ דם גבוה, ואת כולם ניתן לשפר עם שינויים באורח החיים ותמיכות.

טיפול בבעיות זיקפה

טיפול ב- ED יכול לכלול שימוש בתרופות או התערבויות באורח החיים, בהתאם לחומרת התפקוד הלקוי או הגורמים הבסיסיים. תרופות שנקבעו לטיפול ב- ED הן בדרך כלל אלה הממריצות את זרימת הדם כגון ויאגרה, לויטרה או סיאליס. תלוי אם התפקוד הלקוי נובע מגורמים פסיכולוגיים או רפואיים, הרופא המטפל עשוי להמליץ על ייעוץ, פסיכותרפיה או אפילו טיפול בכל מצב רפואי בסיסי.

מסקנה

זקפות הן לא רק התרחשות גופנית נורמלית אלא חלק מהותי מהתהליך הפיזיולוגי הכולל המזין את החוויה הגברית. כדי להבין את הזקפה, חשוב להבין את החלקים המרכיבים את התהליך, כמו גם את הגורמים הבסיסיים שיכולים לגרום לתפקוד לקוי. למרבה המזל, כאשר ליקויים אלה מתרחשים, ישנם טיפולים זמינים לתיקונם, והדרכה רפואית היא בדרך כלל המקום הטוב ביותר להתחיל בו.